Yarıyıl ( 15 Tatil ) Ders Çalışma Proğramı

Değerli Öğrencilerimiz;
Yakında 15 günlük bir tatil sürecine gireceğiz. Bu süreçte elbette ki tempolu bir ders çalışma süreci olmamalı, ama bu tatili bomboş, plansız, TV ve bilgisayar başında geçireceğiniz anlamına da gelmiyor, bu nedenle süreyi boş geçen bir zaman olarak değil de kaliteli bir zaman olarak değerlendirmelisiniz. Bu süreçte kişilik ve becerilerinizi geliştirmek için, imkânlarınız doğrultusunda sanatsal, sportif ve beceri kurslarına katılarak, ilgi duyduğunuz bir kitabı okuyabilirsiniz.
Tabiî ki gelecekte başarımızı daha da arttırmak, gelecek döneme daha hazırlı olmak ve konuları daha iyi anlamak için birinci dönem ile ilgili eksiklerinizi tamamlamalı, geçmiş sınıflardaki (10.sınıflar 9.sınıf konuları için) konulara baştan sona göz atmalısınız. Bunun için de 1. dönem konularını baştan sonra tekrar edebilir, eksik olduğunuz konuları, konu anlatımlı soru kitaplarından ve ders defterlerinizden tamamlayabilir, çalışmanın sonunda test çözerek, test sonunda yapamadıklarınızı tekrar gözden geçirerek, daha sonra öğretmen ya da size yardımcı olacak birilerine sorabilirsiniz.
Eğer zamanınız varsa 2. dönem göreceğiniz konulara Şöyle bir göz atıp fikir sahibi olarak, dersleri daha iyi anlayıp yorumlayabilirsiniz. Eğer konu açığınız varsa yeni konulara girişmemeniz, açığınız olan konulara yer vermeniz daha yararlı olacaktır. Elinizde daha çok yanlışınızın çıktığı konulara öncelik tanıyan bir konu listeniz olsun. Tekrarını yaptığınız konuların listenizde üstünü çizmeniz motivasyonunuzu arttıracaktır. Tatil sürecinde ders çalışırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili olarak sizin için örnek bir tatil çalışma programı oluşturduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir