Joomla beyaz sayfa sorunu hata kodunu görme

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Joomla beyaz sayfa sorunu hata kodunu görme işlemini nasıl yapacağımızı açıklayacağız.

Bu işlem içiçn farklı 2-3 yöntem bulunmaktadır.

1 – Beyaz sayfa hataların geneli template yada plugin sorunludur. Başka bir template deneyin büyük ihtimalle çalışacaktır. Sorunun nerede olduğunu anlayıp çözmek isterseniz error_log dosyasını açarak bakmanız gerekir. Siteniz kendi bilgisayarınızdaysa www klasörü içinden sitenizin adı ne ise o klasörün içinden error_log dosyasını, Eğer dosya sunucudaysa public_html klasörü içinde error_log dosyasını açın. Microsoft Word, wordpad yada notepad gibi bir programla açın. Sayfanın en sonuna bakın hatanın nereden kaynaklandığını göreceksiniz. Hatanın hangi dosyada ve kaçıncı satırda olduğunu error_log dosyasından öğrenebilirsiniz.

2 –  Php kodlama sistemi ile yazılmış script, içerik yönetim sistemi, joomla, wordpress gibi portallarda eğer beyaz sayfa sorunu yaşıyorsak arkadaşlar sorunun neden kaynaklandığınıda bilmiyorsak o zaman arayıp durursunuz benim gibi  ;

php hatasını görmek için .htaccess dosyası oluşturup içine

    php_value display_errors on

 

kodunu eklememiz yeterli beyaz sayfa çıkan url adresini yenilediğinizde sayfada hata kodunu gösterecektir.Artık ondan sonra hata kodu ile google amcamıza sorunuz.:)Yada en yakın bir destek sitesine başvurunuz.:)

3 – Genellikle benim çözüm yöntemin  budur. Bu hata eğer ki pluginlerden kaynaklanıyorsa ki genelde büyük bir kısmı buradan kaynaklanıyor. O zaman ftp den plugin klasörünüzde ki system klasörüne dikkat edin. Burada fazla olan çalışmasına hata veren bir eklenti olacaktır. Şüpelendiğiniz klasörün adını değiştirip yada yeni bir klasör oluşturup onun içine taşıyınız. Deneme yanılma yolu ile büyük bir ihtimal bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir