Facebook Hesabını Sil veya Dondur

Facebook’ unda amacı dışına çıktığını ilk çıktığı gibi olmadığını düşünüp hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazıda nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 

 

Facebook hesabınızı iki türlü kapatabilirsiniz.  Birinci yöntem hesabını dondurma bu yöntem ile profilinizi ve hesabınızla ilişkili içerikleri Facebook’tan kaldıracaktır. Ayrıca, kullanıcılar aramalarda sizi bulamayacak veya bilgilerinizi göremeyecektir. İkinci yöntem ise hesabınızı kalıcı olarak silmek Facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız bu yöntemi kullanarak hesabınızı kapatarak birdaha erişilmez duruma getirebilirsiniz..

 

Hesabımı nasıl dondururum?

 

“Hesabı Dondur” kısmından dondurursanız, profiliniz ve onunla ilişkili tüm bilgiler diğer Facebook kullanıcıları için anında erişilemez hale gelir..

 

Facebook’tan yine de çıkmak istiyorsanız, hesabınızın “Hesap / Hesap Ayarlar” menüsünden dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurma, profilinizi ve hesabınızla ilişkili içerikleri Facebook’tan kaldıracaktır. Ayrıca, kullanıcılar aramalarda sizi bulamayacak veya bilgilerinizi göremeyecektir. Hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz, profiliniz tamamen geri gelecektir (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları vs.). Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabın giriş e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir