EBA Canlı Ders MSVCP140.dll Hatası Çözümü

EBA Canlı Ders uygulaması pilot illerdeki test sürecinin ardından tüm ülkede 13.04.2020 tarihinde 8, Hazırlık ve 12.sınıfların kullanımına açıldı. Zoom Meeting uygulamasının altyapısı kullanılarak hazırlanan sistemde Windows 10 64 bit işletim sistemine sahip bazı kullanıcılar aşağıdaki hata mesajı ile karşılaştıklarını bildirdiler.

Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir.

Yukarıdaki hata ile veya VCRUNTIME140.dll hatası ile karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki yolu izleyerek problemi çözebilirler.

1: Komut istemcisini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu çalıştırın.

2: Yukarıdaki işlem tamamlandıktan sonra bu adresteki yazılımı indirip yönetici olarak çalıştırıp kurun. Her iki işlem de tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda problem çözülecektir.

Öğrenci ve öğretmen arkadaşların sorduğu bir diğer soru da “Operatörlerin EBA’da kullanılmak üzere vermiş olduğu ücretsiz internet hakkını EBA Canlı Ders uygulamasında kullanıp kullanamayacaklardır.” EBA Canlı Ders uygulaması aslında zoom meeting yazılımını tetikleyen ara bir ara uygulama. Dolayısıyla görüşme esnasında internet trafiği EBA üzerinden değil zoom sunucuları üzerinden aktığı için operatörlerin vermiş olduğu ücretsiz internet hakkını bu uygulamada kullanamayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir