Casusu Yazılımlara Karşı Önleminizi Alın

Casus yazılımları bilmeyeniniz yoktur. Eğer bilmeyeniniz var ise daha önce güvenlik ile ilgili bölümde yazdığımız diğer konuları inceleyebilir ve casus yazılımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere bu casus yazılımlardan korunmanızı sağlayacak bir çok programı anlatacağız. Bu programları google üzerinden arayıp web sitelerine giderek indirebilir ve sizde bilgisayarınızı casus yazılımlara karşı koruyabilirsiniz. İşte işinize yarayacak ve casus yazılımları engelleyecek bazı programlar.

True Crypt: Bu program tamamen ücretsiz olup bilgisayarınızda şifreli olarak sanal disk oluşturmanızı sağlar. Böylece bilgisayarınızda bulunan kişisel verilerinizi istenmeyen kişilerden saklayabilirsiniz.

Panda Cloud Antivirus: Günümüzde hackerler yeni yollar denemeye başladılar. Özellikle Cloud sistemi ile hack etme şekillerini 2013 yılında sıkça deneyecekleri tahmin ediliyor. Sizde bu yeni hack yöntemine karşılık bilgisayarınızı bu program ile koruyabilirsiniz.

WinSCP: Bilgisayarlarımdaki verileri başka bilgisayarlara taşırken ya da verileri başka bilgisayardan alırken güvenli olup olmadığını bilemeyiz. Bu program ile tüm verileriniz %100 güvenli hale gelecek. Tamamen ücretsiz bu programı indirerek bilgisayarlar arasında yaptığını veri akışlarını güvenli hala getirebilirsiniz.

McAfee Avert Stinger: Eğer bilgisayarınıza, antivirüs programları ile korumanıza rağmen herhangi bir virüs veya trojan bulaşmış ise tüm virüsleri ve trojanları bu program ile rahatlıkla temizleyebiliyorsunuz.

a-squared Free: Bilgisayarlarınızda casus yazılım olup olmadığını derinlemesine tarayarak kontrol eden ücretsiz bir program. Ayrıca programdan alacağınız hız ve verim çok yüksek.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm programlar elbet işinize yarayacak olup, sizi uzunca süre casus yazılımlardan korumaya yardımcı olacaktır. Ayrıca bu programlar birisini veya birkaçını kullanıyor iseniz mutlaka güncel sürümlerini devamlı olarak takip etmeyin unutmayın. Böylece olası yeni çıkan casus yazılımlara karşı da korunmuş olacaksınız. Unutmayın su uyur hacker uyumaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir