Teknofest Yarışma Başvuruları 30 Kasım’a Uzatıldı!

TEKNOFEST YARIŞMA BAŞVURULARI 30 KASIM’A UZATILDI!

 

Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarının düzenleneceği TEKNOFEST 2023’te son başvuru tarihi yoğun talep üzerine 30 Kasım’a kadar uzatıldı.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılında yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festival’inde bu sene toplam 102 alt kategoride 41 farklı teknoloji yarışması gerçekleştirilecek.

 

Uzay ve havacılıktan, sağlık ve yazılıma, ulaşım sistemlerinden tasarım ve eğitime, çevre ve tarım teknolojilerine kadar tamamı geleceğin teknoloji odak alanlarında kurgulanmış yarışmalarda ön elemeyi geçen takımlara 30 Milyon TL’den fazla malzeme desteği, finale kalan takımlara ulaşım-konaklama desteği ve dereceye giren takımlara ise 13 Milyon TL’den fazla ödül verilecek. TEKNOFEST 2023 kapsamında gerçekleştirilecek teknoloji yarışmalarında teknik eğitimler, soru-cevap toplantıları, teknik geziler, yarışmacılarımıza özel kariyer ve girişim programları gibi çeşitli destekler de verilecek ve yarışmacılarımıza DENEYAP Teknoloji Atölyelerinde eğitim gören genç nesillere TEKNOFEST yolculuklarını anlatma, onlara ilham olma fırsatı tanınacaktır.

 

“Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye Hedefiyle” çıktığımız Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğumuzda bir hayaliniz, bir fikriniz ve bir projeniz varsa sizi TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına başvurmaya ve tam bağımsız bir Türkiye için birlikte yürümeye davet ediyoruz.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için mth.tc/yarismalar adresini ziyaret edebilirsiniz.